WordPress'e Başlarken

WordPress Web Sitesi Kurmak İçin Gerekenler

WP Kurmak İçin Ne Gerekir?

WordPress Başlangıç Eğitimi Dersleri serisine devam ediyoruz. WordPress web sitesi kuracağız fakat bize neler gerekli, şimdi onları inceleyelim.

WordPress’i kurmak için aslında internet sitesi kurmak için gerekli gereksinimleri tanıyalım.

WordPress Kurmak İçin Gerekenler

  • Domain (Alan Adı): Site ismimiz ve uzantıdan oluşmaktadır. Örneğin: siteismi.com, renkliwp.com , google.com.tr vb gibi.
  • Hosting: Web sitemizin barındırılacağı alana hosting denmektir. Sunucularda bir bölümün her kullanıcının web sitesi açması için ayrılan kısımdır. Hostingin PHP ve MYSQL destekli LİNUX işletim sistemli olması gerekir.
  • Sitemize uygun bir tema: WordPress kurduktan sonra yükle çok basit bir tema hazır geliyor. Fakat bu çoğu kişinin işini görmeyecektir. Ücretsiz veya ücretli sitemiz için bir WordPress teması bulmalıyız.
  • Sitemiz ve temamız için gerekli eklentiler: Temamız ve sitemiz için bazı eklentileri sitemiz kurulduktan sonra yüklememiz gerekecek. Bu bir SEO eklentisi, optimizasyon eklentisi olabileceği gibi eğer ekonomi üzerine bir web sitesi yapmak istiyorsak anlık kur takibi eklentisi de olabilir. Yine eklentilerin de ücretsiz ve ücretli versiyonları bulunabilir.

Gereklilikleri daha sonra ayrı dersler halinde detaylı inceleyeceğiz.

Sonraki Ders: Domain Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu